Czym jest Creatine Monohydrate Powder Creapure®?

Czym jest Creatine Monohydrate Powder Creapure®?

Creatine Monohydrate Powder Creapure® to suplement diety zawierający mikronizowany monohydrat kreatyny w proszku, który w szczególności zalecany jest dla osób aktywnych fizycznie, m.in.: sportowców. Monohydrat to połączenie kreatyny z cząsteczką wody. Odpowiednie dawkowanie i stosowanie monohydratu kreatyny daje takie efekty jak: szybszy przyrost masy mięśniowej, poprawa wydolności organizmu oraz zwiększenie odporności na zmęczenie. Kreatyna występuje w sposób naturalny w organizmie człowieka, jednakże dla osób trenujących jej ilość jest zbyt mała, aby mieć ważny wpływ na poprawę osiągów sportowych. 

Jaki wpływ na organizm ma kreatyna?
Kreatyna to organiczny związek chemiczny, który zbudowany jest z trzech aminokwasów, a dokładnie: argininy, glicyny i metioniny. Działanie kreatyny jako suplementu diety przede wszystkim wspomaga przyrosty masy mięśniowej oraz siły. Działanie kreatyny jest związane z tym, że pozwala ona przyspieszyć syntezę ATP, czyli wysoko energetycznego związku występującego w organizmie. Dzięki temu, że kreatyna zwiększa syntezę ATP z procesów fosforyzacji substratowej, możemy zaobserwować zmniejszenie zakwaszenia organizmu, co skutkuje możliwością zwiększenia objętości oraz intensywności treningowej. 

Efekty stosowania kreatyny:

  • suplement anaboliczny, stymuluje syntezę białek, co równa się budowie beztłuszczowej masy mięśniowej, 
  • hamuje katabolizm i zapewnia najlepszą możliwą regenerację mięśni, 
  • poprawia wytrzymałość organizmu, 
  • wspiera organizm w trakcie trwania treningu, 
  • dostarcza większej ilości energii.


Zalecana dzienna porcja produktu Creatine Monohydrate Powder Creapure® to 3,4 – 5,7 g proszku raz dziennie po treningu lub o podobnej porze w dni nietreningowe. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. 

Wysokomikronizowana forma kreatyny gwarantuje jej doskonałą rozpuszczalność oraz absorpcję w organizmie. Monohydrat kreatyny jest jedną z najprostszych form kreatyny, a przy tym jest jednym z bezpieczniejszych i skuteczniejszych suplementów na rynku, właśnie dlatego, że wykonano na nim wiele badań potwierdzających jego działanie. Suplement wyprodukowany przez firmę Olimp w warunkach farmaceutycznych będzie idealny dla osób, które pierwszy raz stosują tego rodzaju suplement.

Wcześniejsze opinie użytkowników (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena suplementu: