Kreatyna - co to jest i jak działa?

Kreatyna - co to jest i jak działa?

Kreatyna to jeden z najpopularniejszych obecnie składników występujących w suplementach diety dla sportowców. Z czasem na rynku pojawia się coraz więcej specyfików zawierających tę substancję, co jedynie potwierdza jej istotną rolę w budowaniu formy oraz atrakcyjnej sylwetki. Czym jednak jest kreatyna i jaka jest właściwie jej rola w organizmie?

Na wstępie warto podkreślić, że kreatyna to składnik naturalnie występujący w organizmie, co skutecznie obala mit, iż jest to substancja nielegalna bądź szkodliwa. Składa się z trzech aminokwasów: metioniny, glicyny oraz argininy. Transportowana jest z krwią do mięśni, gdzie pełni największą rolę, choć niewielkie ilości substancji znajdują się również w sercu oraz mózgu. Kreatyna powoduje w organizmie wytwarzanie fosfokreatyny, która odpowiada za transport energii do komórek, dzięki czemu zyskuje on znacznie więcej siły do ćwiczeń. W związku z ograniczonymi zasobami kreatyny w organizmie, wśród sportowców konieczna jest jego zewnętrzna suplementacja, która umożliwi wydłużenie wysiłku fizycznego oraz jego intensyfikację. Chcąc zwiększyć wytrzymałość swojego organizmu oraz poprawić wyniki treningowe, warto zainwestować w starannie skomponowane suplementy diety zawierające kreatynę. Dzięki temu spadki energetyczne oraz chwile zmęczenia w czasie wymagających ćwiczeń odejdą w zapomnienie, a efekty osiągane przy pomocy aktywności fizycznej staną się znacznie bardziej spektakularne oraz długotrwałe. 

Zarówno badania naukowe, jak i opinie sportowców, potwierdzają niezwykle istotną rolę kreatyny w diecie osób aktywnych fizycznie. Dzięki niej zmęczenie treningiem staje się odczuwalne znacznie później, co pozwala na zwiększenie jego intensywności oraz wydłużenie ćwiczeń. Jej suplementacja z pewnością będzie korzystna dla każdego sportowca, który dąży do wzmocnienia swojej siły oraz osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

Wcześniejsze opinie użytkowników (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena suplementu: